Режисерський дебют Дениса Федєшова у Чернігові
В основу філософської притчі, презентованої на чернігівській сцені, покладено драматичні поеми Лесі Українки на біблійні сюжети «На полі крові» та «Йоганна, жінка Хусова», в яких поетеса всупереч церковним догматам пропонує оригінальний погляд на постать Христа і його апостолів, переосмислює вплив на людську спільноту образу Месії, який особистим прикладом і словом спонукав людей до правди й любові, до морального і духовного вдосконалення.
Не менш оригінальним виявилося і режисерське рішення постановочних питань в експериментальному просторі Білої сцени, конструктивні елементи якої були вдало використані в якості декорацій. Перші ряди глядацьких місць були розташовані півколом біля сценічного майданчика, завдяки чому глядачі в окремих епізодах ставали безпосередніми учасниками театрального дійства. Герої зверталися зі своїми роздумами чи то риторичними запитаннями безпосередньо до глядачів, наближаючи їх до подій, що відбувалися поруч.
У виставі були задіяні семеро артистів, які здійснювали хорове супроводження та виконували різні ролі в обох сюжетних лініях: Прочанин і Публій – народний артист України Валентин Судак, Юда і Слуга Сабо – артист Петро Великий, Хуса – артист Микола Бичук, Йоганна – артистка Катерина Ткачук, Прочанин і Мати Хуси – артистка Світлана Бойко, Сабіна – артистка Діана Лозовська, Марція – артистка Тетяна Шумейко. Правдива і прониклива гра суголосного акторського ансамблю, прикувала увагу глядацької аудиторії й утримувала її до останньої хвилини вистави.
Глядачі, зворушені глибоким духовним змістом вистави, дружними оплесками стоячи дякували виконавцям та вітали запрошеного на сцену режисера-постановника Дениса Федєшова з успішним дебютом на чернігівській сцені.
Віриться, що створена режисером і акторами нашого театру художньо-філософська оповідь про сутність суспільно-етичних взаємин у світлі християнської моралі і надалі справлятиме на глядачів незгладимий емоційний вплив, спонукатиме їх до роздумів над важливістю духовного розвитку особистості в сучасному світі. Тож запрошуємо відвідати наступні покази вистави «Саронська квітка, або Інша сторона гріха», що відбуватимуться в Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру